HUTTENTOCHT
in Triglav Nationaal Park
Wandelen in het koninkrijk van Triglav
HET TRIGLAV NATIONAAL PARK BIEDT UITDAGING EN AFWISSELING. HET IS DAN OOK EEN ECHT WANDELPARADIJS.
Ontdek de machtige bergtoppen, heldere bergmeren en indrukwekkende vergezichten. Je komt op plekken waar je alleen als wandelaar kunt komen.
Voel je één met de natuur en adem diep de schone berglucht in.
TYPE VAKANTIE
Wandelvakantie (categ. 3 - 4)
Aantal dagen
4 dagen (+/- dagen mogelijk)
Prijs
vanaf € 198 per persoon
Geschikt voor
Stel / kleine groep
De berg Triglav is niet alleen de hoogste berg van Slovenië, maar is ook een nationaal symbool. Iedere Sloveen moet de top één keer in zijn leven voltooien. Rondom de berg vind je het Triglav Nationaal Park in de Julische Alpen. Dit is het enige nationale park van Slovenië en belooft daarom een prachtige omgeving voor jouw huttentocht te zijn. De wandeltocht begint bij het meer van Bohinj in de gelijknamige vallei. De gehele wandeling vindt plaats binnen de grenzen van het prachtige Triglav Nationaal Park in het noordwesten van Slovenië. Het is de populairste huttentocht van Slovenië.
Kenmerken van deze reis
- Drie dagen in de bergen
- 5 - 8 loopuren per dag
- Alleen geschikt voor ervaren wandelaars
- Routebeschrijving en -kaart inbegrepen
- Geen klimuitrusting nodig, behalve bij beklimming Triglav (helm verplicht, via ferrata set aangeraden)
- Verblijf met halfpension
Er zijn verschillende variaties van de huttentocht nodig, dus wij kunnen ervoor zorgen dat de gekozen tocht zoveel mogelijk aansluit bij je wensen en ervaring. Het is mogelijk Triglav, de hoogste berg van Slovenië, te beklimmen als je ervaring hebt. Ook de route eromheen is erg de moeite waard. Onderweg verken je ook de indrukwekkende vallei van de Triglav Meren. De huttentocht staat garant voor fysieke uitdaging, prachtige vergezichten en veel variatie.
Per dag loop je ongeveer vijf tot acht uur. Onderweg overnacht je in berghutten.
Deze uitdagende omgeving is met name geschikt voor ervaren (berg)wandelaars, rekening houdend met het terrein, de hoogtemeters en het aantal loopuren (categorie 3). Er is een eenvoudigere variant mogelijk voor minder ervaren wandelaars. Zie de tab 'Variaties' voor meer informatie over de verschillende mogelijkheden.
Hoogtepunten van deze reis
- Triglav, een letterlijk hoogtepunt
- Het Triglav Nationaal Park
- Vallei van de Zeven Triglav Meren
- Het meer van Bohinj
Standaard (4 dagen)
- Aankomst bij bergplateau Pokljuka
- Panoramische hike van Pokljuka via Velo Polje naar een berghut op een hoogte van ongeveer 2.150 meter. (ongeveer 6 uur)
- Afdalen door de vallei van de Triglav Meren en daarna door bossen en over bergweides naar de volgende berghut op een hoogte van ongeveer 1.450 meter. (ongeveer 6 uur)
- Laatste stuk afdalen tot terug in de Bohinj vallei. (ongeveer 3.5 uur) Daarvandaan met bus terug naar startpunt.
Variatie 1: Moeilijk (4 dagen)
- Aankomst in de Bohinj vallei
- Pittige hike met veel hoogtemeters door bossen, over bergweides en daarna over rotsachtig terrein. Je stijgt tot een berghut op een hoogte van 2.400 meter. (ongeveer 8 uur)
- Beklimming van Triglav en daarna afdalen door de vallei van de Triglav meren (ongeveer 8 uur)
- Afdalen tot in de Bohinj vallei. De afdaling voert door bossen en over bergweides (ongeveer 6 uur).
Variatie 2: Gemakkelijker (4 dagen)
- Aankomst in de Bohinj vallei
- Hike door de Mostnica kloof en daarna over bergweides en door bossen tot een berghut bij een bergmeer op 1.450 meter hoogte (ongeveer 5.5 uur, korter mogelijk)
- Verder stijgen naar de vallei van de Triglav meren. Daarvandaan afwisselend stijgen en afdalen naar een hut met panoramisch uitzicht op de Bohinj vallei (ongeveer 5.25 uur, korter mogelijk)
- Afdalen naar de Bohinj vallei en langs het Bohinj meer terug naar het startpunt (ongeveer 4.5 uur, korter mogelijk)
Variatie 3: Langer (6 dagen)
Het is mogelijk te kiezen voor een langere huttentocht. Dit aanbod maken we op maat en stemmen we af op ervaring en wensen. Een langere huttentocht kan bijvoorbeeld langs het Krn meer gaan en/of naar de top van de berg Vogel.
Tijdens de wandeling
Je overnacht in berghutten die allemaal zijn aangesloten bij de Sloveense Wandelvereniging. De hutten hebben privé kamers en gedeelde kamers.
Je verblijft op basis van halfpension. De maaltijden zijn typische gerechten uit de bergen. Het is mogelijk om eten en drinken bij te kopen, ook voor onderweg.
Er is geen wifi beschikbaar in de hutten en er is ook niet altijd telefonisch bereik.
De hoger gelegen berghutten hebben geen stromend water.
Voor en na de huttentocht
Voor de wandeling: hotel of pension in de Bohinj vallei of op het Pokljuka bergplateau
Je verblijft op basis van halfpension (logies en ontbijt op aanvraag ook mogelijk).
Na de wandeling: optioneel, alle type accommodaties mogelijk
Inbegrepen
- Accommodatie voorafgaand aan de wandeltocht (halfpension)
- Boeking van berghutten onderweg (halfpension)
- Gedetailleerde beschrijving en foto’s van de route
- Wandelkaart (schaal 1: 25.000) met gemarkeerde route
- Reisplan op maat
Niet inbegrepen
- Reis naar en in Slovenië (per vliegtuig, trein of auto)
- Toeristenbelasting
Optioneel
- Klimhelm en/of andere klimuitrusting: officieel niet verplicht, maar bij beklimming van Triglav ten zeerste aangeraden
- Transfers van andere plaatsen naar startpunt of vanaf eindpunt
- Transfer vanaf vliegveld naar eerste accommodatie
- Uitbreiding van de route
- Navigatie
- Extra overnachtingen
Standaard
Bij twee personen: vanaf 221 EUR per persoon
Bij vier personen: vanaf 198 EUR per persoon
Variatie 1 - Moeilijk
Bij twee personen: vanaf 238 EUR per persoon
Bij vier personen: vanaf 205 EUR per persoon
Variatie 2 - Gemakkelijker
Bij twee personen: vanaf 232 EUR per persoon
Bij vier personen: vanaf 201 EUR per persoon
Variatie 3 - Langer
Prijs op aanvraag
Let op: wij boeken de berghutten voor je, maar deze moeten ter plaatse worden betaald (prijs van berghutten is al wel inbegrepen bij bovenstaande prijsindicatie).
Als je lid bent van de NKBV krijg je korting (ongeveer 30%) op het verblijf in de berghutten.
De prijs is berekend op basis van verblijf in een privé kamer in de berghutten. Een gedeelde kamer is goedkoper.
Deze huttentocht is alleen mogelijk tussen 20 juni en 1 oktober.
ROUTE & PROGRAMMA
MEEST GESTELDE VRAGEN

Kies je vakantie